andy_in_the: (Default)
[personal profile] andy_in_the
DSCF0504_cr
Цьогорічна осінь дуже багата на концерти. Першими для мене були Аморфіс і Кімаера...


Про те, що треба йти на Аморфіс, я не сумнівався. Дві інші групи (італійці Антологія і ліванці Кімаера) я спочатку думав просто пропустити. Але напередодні концерту, за для цікавості вирішив таки послухати, що ж то за групи. Італійці не вразили, а ліванці для мене стали відкриттям. Дуже качовий дум, з цікавими атмосферними вставками дуже і дуже нагадували ранній Аморфіс, який я дуже люблю. Таким чином Кімаера із аутсайдерів перетворилися на групу, яку найбільше хотілося почути на концерті, адже останні альбоми Амрфіса, хоч і виконані на дуже високому рівні за душу не беруть, так як ранні із 90-х...
Завжди, коли запізнюєшся, концерт починається вчасно. Цього разу я прийшов, за 20 хвилин восьма (через 40 хв після початку на афіші) і як раз встиг на першу пісню Кімаери. Італійців уже й слід прохолов. А Кімаера задали жару! На концерті вони виконували більш важкі і швидкі речі ніж ті, що я слухав раніше. Завели публіку дуже швидко і якісно. Лідер і вокаліст-гітарист відразу знайшов спільну мову із залом і виступ пройшов практично на одному диханні. Кімаера хоч і називають себе дум, але я б їх відніс би до мелодійного дез-металу. Дуже професійно зіграно, в міру приправлено прогресивними фішками, щільний потужний звук. Ніколи б не сказав, що Кімаера з арабської країни, скоріше десь із скандинавії. На останній пісні вокаліст дуже просив, щоб народ послемився, але наша публіка не піддалася на вмовляння. Народ тряс хаєрами, підспівував і всіляко відтягувався, але слемитись не хотілося...

Кімаера відіграли хвилин 45. Тоді десь пів години налаштовували сцену для хедлайнерів, що дало чудову можливість відпочити і трошки прийти до тями.
Аморфіс почали із альбомів середини-кінця 2000-х. А тоді зненацька взяли і заграли "My Kantele". Я зрадів. А коли, вокаліст почав казати, що є одна пісня без якої їх не відпустять, стало зрозуміло, що це - "Black Winter Day" радості не стало меж. Хоча й сучасні пісні фінів мені дуже подобаються, їхні творіння середини 90-х для мене, мабуть, завжди будуть неперевершеними. Якась сила і дух є в них і прості мелодії хочеться слухати раз за разом. Важко сказати як і чому, але так воно є. І нові творіння порівняно із ними якось відразу зблідли для мене. Потім із старих речей був "Into Hiding" на більше вже було годі сподіватися...

DSCF0509_cr
Правда, хоч і зблідли, але все одно трусити хаєром і волати що є сили бажання не зникло. Аморфіс викликали на традиційний біс. І гросмейстерські півтори години були відпрацьовані на повні п'ять!

А після, коли основний натовп сплив до гардеробу. Вийшли Кімаера, пофотатись і поспілкуватися з народом. Дуже файні хлопці!

DSCF0512_cr

До речі останній їх альбомчик, послухав по дорозі до дому. Мені дуже сподобалось. Там ще є дівчинка із скрипкою, стало ще цікавіше!

Date: 2013-09-23 08:35 am (UTC)
From: [identity profile] a-sudarenko.livejournal.com
Ну что ж, слушаю Kimaera по твоей наводке. Вроде, не зануды, уже хорошо :)

Date: 2014-04-25 11:57 am (UTC)
From: [identity profile] johnny-diehard.livejournal.com
Вот так вот запоздало откомментирую.
С удовольствием перечитал, освежил в памяти концерт))
Вот только лично для меня хорошо, что они перестали играть то, что играли на первых двух альбомах. Там для меня есть Black Winter Day, пара-тройка хороших (или просто неплохих) песен и... всё остальное, фанатом которого не являюсь.
Если что, мой любимый альбом у них - как раз Elegy (1996). А новые (или относительно новые творения их в последнем составе), относительный возврат к брутальности, мне ближе. Я лучше послушаю House Of Sleep и Silent Waters, чем Into Hiding и Castaway.
А если захочется нордической брутальности, я лучше Moonsorrow послушаю.

Date: 2014-04-25 12:47 pm (UTC)
From: [identity profile] andy-in-the.livejournal.com
понимаешь, тут еще есть такой момент, что с альбомов Аморфиса до 98 года для меня начинался металл и как слушателя и как музыканта. Потому ностальжи при при первых звуках рифов этих дисков объяснима :)

Date: 2014-04-27 08:23 am (UTC)
From: [identity profile] johnny-diehard.livejournal.com
А ты сразу с Аморфиса начал? Довольно брутально!)))
До 98-го, говоришь? В 96-м они уже отошли от старой эстетики. От неё, собственно, остался только гроулинг - и то, его там из вокала - 20-25%

Profile

andy_in_the: (Default)
andy_in_the

June 2014

S M T W T F S
1234567
8910 11121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 22nd, 2017 06:05 am
Powered by Dreamwidth Studios